Szukaj
Polskie Stowarzyszenie Palantowe

Od nas dla mas!

Puchar Śląska w Palanta 2024

Zapraszamy serdecznie wszystkich sympatyków i pasjonatów Palanta na pierwszy od ponad 40 lat turniej rangi ogólnopolskiej, który zostanie rozegrany na Śląsku.

Mamy przyjemność organizować ten turniej w Knurowie pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Palantowego wspólnie z kolegami z zaprzyjaźnionej drużyny PSPal Rybnik i oczywiście wspólnie z MOSiR Knurów.

Warto wiedzieć, że Palant w Knurowie istniał już 100 lat temu. Gdy siatkówka wchodziła do Polski w 1919 r. to najpierw należała do Polskiego Związku Palanta i Gier Ruchowych. Przed II wojną światową Palant był najpopularniejszym sportem w Polsce. Warto też wiedzieć, że po wojnie trwały rozgrywki ligowe w palanta, a drużyna z Rybnika, to wielokrotny Mistrz Polski. Ciekawostek na temat tego sportu jest wiele. Przyjdź, zobacz, posłuchaj.

Zapraszamy wszystkich w niedzielę 14 kwietnia na boiska Orlik przy ul. Ułanów 8 w Knurowie. To będą niesamowite wrażenia gwarantowane uczestnictwem najlepszych drużyn w Polsce i w zasadzie na świecie.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Udostępnij nasz post w swoich social mediach!

Zobacz także

Puchar X-lecia w Palanta!

Uff… 10 lat programu #palantpowraca i tysiące wydarzeń!  Gratulujemy i dziękujemy wszystkim palancistom w Polsce! Z tej okazji zapraszamy w historyczne miejsce, czyli na Pole Mokotowskie,

Czytaj więcej »

Puchar Śląska w Palanta 2024

Zapraszamy serdecznie wszystkich sympatyków i pasjonatów Palanta na pierwszy od ponad 40 lat turniej rangi ogólnopolskiej, który zostanie rozegrany na Śląsku. Mamy przyjemność organizować ten

Czytaj więcej »